oikoshmo-3aΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
Σμύρνη  1733 – 1922       Νέα Σμύρνη  1935 –  σήμερα

f1

Άρτεμις Χατζηγιαννάκη, "Η πολιτεία που αρμενίζει στα πέλαγα" (2015) Υδατογραφία σε χαρτί, 69x14 εκ.  

Σάββατο, 22 06 2024

ΕΝΑΡΞΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΟΜΙΛΩΝ ΑΡΙΣΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑΣ 2023-2024

Η λειτουργία των ομίλων θα ξεκινήσει την Τετάρτη 11/10/23.

A/A

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΟΜΙΛΟΙ 2023 - 2024

ΗΜΕΡΑ

ΔΙΑΡΚΕΙΑ

ΤΑΞΕΙΣ

1

ΘΕΜΑΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ-ΧΗΜΕΙΑΣ 
 
Υπεύθυνος: Π. Διαμάντης

ΔΕΥΤΕΡΑ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄ &

Α’ΛΥΚΕΙΟΥ

2

ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ: ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ ΚΙΝΗΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΜΕ AppInvetor -ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ AWS GETIT ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ PYTHΟN
 
Υπεύθυνη: ΑθΜπακαμήτσου

ΔΕΥΤΕΡΑ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45))

Α΄

3

ΟΜΙΛΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ

ΥπεύθυνοςΣΤσιλιούκας

ΔΕΥΤΕΡΑ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Β΄, Γ΄

4

ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ: ΣΧΕΔΙΟ, ΚΑΛΕΣ & ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΕΣ ΤΕΧΝΕΣ
 Υπεύθυνη: Χρ. Παπαδάκη

ΤΡΙΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄ &
Α’ΛΥΚΕΙΟΥ

5

ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ: ΑΛΓΟΡΙΘΜΙΚΗ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΓΛΩΣΣΕΣ ΥΨΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ
 
Υπεύθυνη:ΣτΓεωργαντάκη

ΤΡΙΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄&

Α’ΛΥΚΕΙΟΥ

6

ΟΜΙΛΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ-ΕΚΔΟΣΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ

Υπεύθυνη:Π.Λάδη

ΤΡΙΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄

7

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: «ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ»

Υπεύθυνη: Ξ.Τσαπάρα

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄,Β΄, Γ΄

8

ΟΜΙΛΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ

ΥπεύθυνοςΔΜουρελάτος

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄

9

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΤΗΣ Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ
 
Υπεύθυνη: Σ. Παπακώστα

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Γ’

10

ΑΠΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ
 
Υπεύθυνη:ΑΔάλκου

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Γ΄

11

ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ:  ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΑΓΓΛΟΦΩΝΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ
 
Υπεύθυνη: Χ.Δρακοπούλου

ΠΕΜΠΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(13:30-15:00)

Α΄, Β΄, Γ΄

12

ΟΜΙΛΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

Υπεύθυνη: Μ. Καραλή

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13.30-15.00)

Α΄, Β΄, Γ΄

13

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ
 
Υπεύθυνη: Ασ. Αγγελή

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13.30-15.00)

Α', Β΄

14

ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ 
 
Υπεύθυνη: ΟλΤριπολιτσιώτου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13:45-15.15)

Β΄, Γ΄

15

ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ-AMERICAN AND EUROPEAN CINEMA 
 
Υπεύθυνη: Αικ. Γκότση

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13.30-15.00)

Α΄, Β΄, Γ΄

Β΄ ΦΑΣΗ-ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΥΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ

Λόγω μη συμπλήρωσης επαρκούς αριθμού αιτήσεων συμμετοχής κατά την Α΄ φάση, οι παρακάτω όμιλοι προτείνονται εκ νέου και οι γονείς και κηδεμόνες των ενδιαφερόμενων μαθητών/τριών μπορούν να υποβάλουν αίτηση συμμετοχής μέσω του ηλεκτρονικού συνδέσμου  https://forms.gle/em4Hfy3GK29Pi5Ck7 έως και την Πέμπτη 5 Οκτωβρίου στις 12.00 μ.μ.

 

A/A

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΟΜΙΛΟΙ

ΗΜΕΡΑ

ΔΙΑΡΚΕΙΑ

ΤΑΞΕΙΣ

1

ΘΕΜΑΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ-ΧΗΜΕΙΑΣ 
 
Υπεύθυνος: Π. Διαμάντης

ΔΕΥΤΕΡΑ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄ &

Α’ΛΥΚΕΙΟΥ

2

ΟΜΙΛΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ

ΥπεύθυνοςΔΜουρελάτος

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄

3

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΤΗΣ Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ
 
Υπεύθυνη: Σ. Παπακώστα

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Γ’

4

ΟΜΙΛΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

Υπεύθυνη: Μ. Καραλή

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13.30-15.00)

Α΄, Β΄, Γ΄

5

ΘΕΑΤΡΙΚΟΣ OΜΙΛΟΣ:«Η ΣΤΡΙΓΓΛΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΡΝΑΚΙ»

Υπεύθυνη:ΑΒαφειάδου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

3 ΩΡΕΣ (13.30-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄

6

ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ-AMERICAN AND EUROPEAN CINEMA 
 
Υπεύθυνη: Αικ. Γκότση

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13.30-15.00)

Α΄, Β΄

 

 Στη Β΄ φάση μπορούν να λάβουν μέρος τόσο οι μαθητές/τριες που έχουν δηλώσει έναν όμιλο όσο και οι μαθητές/τριες που αποκλείστηκαν ως πλεονάζοντες/ουσες από υπερπλήρεις ομίλους.

Σημειώνεται ότι το όριο συμμετοχής των μαθητών/τριών σε ομίλους είναι  δύο (2) όμιλοι.

 Η όμιλοι θα ξεκινήσουν την Τετάρτη 11/10/23.

 

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟΥΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΥΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Το σχολικό έτος 2023-24 θα λειτουργήσουν οι εξής απογευματινοί μαθητικοί όμιλοι: 

A/A

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΟΜΙΛΟΙ 2023 - 2024

ΗΜΕΡΑ

ΔΙΑΡΚΕΙΑ

ΤΑΞΕΙΣ

1

ΘΕΜΑΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ-ΧΗΜΕΙΑΣ 
 
Υπεύθυνος: Π. Διαμάντης

ΔΕΥΤΕΡΑ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄ &

Α’ΛΥΚΕΙΟΥ

2

ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ: ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ ΚΙΝΗΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΜΕ AppInvetor -ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ AWS GETIT ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ PYTHΟN
 
Υπεύθυνη: Αθ. Μπακαμήτσου

ΔΕΥΤΕΡΑ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45))

Α΄

3

ΟΜΙΛΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ

Υπεύθυνος: Σ. Τσιλιούκας

ΔΕΥΤΕΡΑ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Β΄, Γ΄

4

ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ: ΣΧΕΔΙΟ, ΚΑΛΕΣ & ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΕΣ ΤΕΧΝΕΣ
 Υπεύθυνη: Χρ. Παπαδάκη

ΤΡΙΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄ &
Α’ΛΥΚΕΙΟΥ

5

ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ: ΑΛΓΟΡΙΘΜΙΚΗ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΓΛΩΣΣΕΣ ΥΨΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ
 
Υπεύθυνη:Στ. Γεωργαντάκη

ΤΡΙΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄&

Α’ΛΥΚΕΙΟΥ

6

ΟΜΙΛΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ-ΕΚΔΟΣΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ

Υπεύθυνη:Π.Λάδη

ΤΡΙΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄

7

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: «ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ»

Υπεύθυνη: Ξ.Τσαπάρα

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄,Β΄, Γ΄

8

ΟΜΙΛΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ

Υπεύθυνος: Δ. Μουρελάτος

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄

9

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΤΗΣ Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ
 
Υπεύθυνη: Σ. Παπακώστα

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Γ’

10

ΑΠΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ
 
Υπεύθυνη:Α. Δάλκου

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Γ΄

11

ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ:  ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΑΓΓΛΟΦΩΝΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ
 
Υπεύθυνη: Χ.Δρακοπούλου

ΠΕΜΠΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(13:30-15:00)

Α΄, Β΄, Γ΄

12

ΟΜΙΛΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

Υπεύθυνη: Μ. Καραλή

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13.30-15.00)

Α΄, Β΄, Γ΄

13

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ
 
Υπεύθυνη: Ασ. Αγγελή

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13.30-15.00)

Α', Β΄

14

ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ 
 
Υπεύθυνη: Ολ. Τριπολιτσιώτου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13:45-15.15)

Β΄, Γ΄

15

ΘΕΑΤΡΙΚΟΣ OΜΙΛΟΣ:«Η ΣΤΡΙΓΓΛΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΡΝΑΚΙ»

Υπεύθυνη:Α. Βαφειάδου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

3 ΩΡΕΣ (13.30-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄

16

ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ-AMERICAN AND EUROPEAN CINEMA 
 
Υπεύθυνη: Αικ. Γκότση

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13.30-15.00)

Α΄, Β΄, Γ΄

 

Η συμμετοχή στους απογευματινούς ομίλους είναι προαιρετική. Κάθε μαθητής/τρια έχει το δικαίωμα να επιλέξει μέχρι δύο (2) ομίλους που απευθύνονται στην τάξη φοίτησής του.

Παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των ενδιαφερόμενων μαθητών/τριών να υποβάλουν αίτηση συμμετοχής στους απογευματινούς μαθητικούς ομίλους του Πρότυπου Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής μέσω του ηλεκτρονικού  συνδέσμου https://forms.gle/w1r2X3i9KE67xtYY6 από την Τετάρτη 20/9/2023  μέχρι και την Τετάρτη, 27/9/2023.

 

 

ΕΝΑΡΞΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΟΜΙΛΩΝ ΑΡΙΣΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑΣ

Μετά την ολοκλήρωση και της Β΄ φάσης δηλώσεων στους ομίλους αριστείας και δημιουργικότητας του σχολικού έτους 2022-23, συμπληρώθηκαν οι θέσεις σε όλους τους ομίλους που ανακοινώθηκαν την 24ηΣεπτεμβρίου 2022 και άρχισε η λειτουργία τους κανονικά από τις 17/10/22, σύμφωνα με το αναφερόμενο πρόγραμμα.

Β΄ ΦΑΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΣΤΟΥΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑΣ

Μετά την ολοκλήρωση της Α΄ φάσης δηλώσεων στους ομίλους αριστείας και δημιουργικότητας του σχολικού έτους 2022-23, σύμφωνα με την πρόσκληση της 24ης Σεπτεμβρίου 2022, συμπληρώθηκαν οι θέσεις σε όλους τους προαναφερόμενους ομίλους, εκτός από τον όμιλο «Φιλαναγνωσία και Κινηματογράφος» και τον όμιλο Μουσικής «Μουσικά σύνολα».

Όσοι μαθητές / μαθήτριες επιθυμούν να δηλώσουν εκ νέου στους δύο ανωτέρω ομίλους μπορούν να συμπληρώσουν τη σχετική φόρμα εδώ μέχρι την Πέμπτη, 13/10/2022.

Από τη Δευτέρα, 17/10/22 θα λειτουργήσουν όλοι οι συμπληρωθέντες όμιλοι. Έως τότε οι διδάσκοντες θα ενημερώσουν τους μαθητές/μαθήτριες σε ποιον όμιλο ανήκουν.

Από τη Διεύθυνση

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟΥΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΥΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2022-2023

Tο σχολικό έτος 2022-23 θα λειτουργήσουν οι εξής απογευματινοί μαθητικοί όμιλοι: 

A/A

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΟΜΙΛΟΙ 2022 - 2023

ΗΜΕΡΑ

ΔΙΑΡΚΕΙΑ

ΤΑΞΕΙΣ

1

ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ – HUMANRIGHTS 
Υπεύθυνη: Αικ. Γκότση

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ (14.10-15.40)

Α΄, Β΄, Γ΄

2

ΟΜΙΛΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΥΓΕΙΑΣ 
Υπεύθυνος: Π. Διαμάντης

ΔΕΥΤΕΡΑ

4 ΩΡΕΣ (2:10-16:50)

Α΄, Β΄, Γ΄

3

ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ: ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ ΚΙΝΗΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΜΕ AppInvetor -ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ AWS GETIT ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ PYTHΟN
Υπεύθυνη: Αθ. Μπακαμήτσου

ΔΕΥΤΕΡΑ

2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45)

Α΄

4

ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ: ΣΧΕΔΙΟ, ΚΑΛΕΣ & ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΕΣ ΤΕΧΝΕΣ
Υπεύθυνη: Χρ. Παπαδάκη

ΤΡΙΤΗ

3 ΩΡΕΣ (14.15-16.30)

Α΄, Β΄, Γ΄

5

 

ΟΜΙΛΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ: ΑΛΓΟΡΙΘΜΙΚΗ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΓΛΩΣΣΕΣ ΥΨΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ
Υπεύθυνη:
Στ. Γεωργαντάκη

ΤΡΙΤΗ

3 ΩΡΕΣ (14.15-16.15)

Α΄, Β΄, Γ΄

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

6

ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑ ΚΑΙ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ
Υπεύθυνη: Αντ.Λασκαρίδου

ΤΡΙΤΗ

2 ΩΡΕΣ (14.15-15.45)

Α΄, Β΄, Γ΄

7

ΕΜΒΑΘΥΝΣΗ ΣΤΙΣ ΕΝΝΟΙΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
Υπεύθυνη: Ασ. Αγγελή

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ (14.15 -15.45)

Γ΄

8

ΕΜΒΑΘΥΝΣΗ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ
Υπεύθυνη: Σ. Παπακώστα

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ (14.15 -15.45)

Α΄, Β΄

9

ΑΠΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ
Υπεύθυνη:
Α. Δάλκου

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ(14.15-15.45)  

Γ΄

10

ΑΘΗΝΑΪΚΟΙ ΠΕΡΙΠΑΤΟΙ. Μαθήματα και περιηγήσεις στην ιστορία και τα μνημεία της Αθήνας 
ΞΕΝΑΓΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΝΕΟΤΕΡΑ ΜΝΗΜΕΙΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ
Υπεύθυνη: Α. Καφετζάκη

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ (14.15-15.45)  

Α΄, Β΄, Γ΄

11

«ΜΙΚΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ» 
Υπεύθυνη: Ολ. Τριπολιτσιώτου

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ (14.15-15.45)  

Α΄, Β΄, Γ΄

12

ΘΕΑΤΡΙΚΟΣ OΜΙΛΟΣ:«ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ» ΙΟΝΕΣΚΟ
Υπεύθυνος:Μ. Μιχαλιός

ΠΕΜΠΤΗ

4 ΩΡΕΣ (13.45-16.45)

Α΄, Β΄, Γ΄

13

ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ: MythologyErasmus+
Υπεύθυνη: Χ.Δρακοπούλου

ΠΕΜΠΤΗ

2 ΩΡΕΣ (13.30-15.00)

Α΄, Β΄, Γ΄

14

ΟΜΙΛΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ: ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ
Υπεύθυνη: Μ. Καραλή

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ (13.30-15.00)

Α΄, Β΄, Γ΄

15

ΟΜΙΛΟΣ ΡΗΤΟΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ: Δημιουργική σκέψη και λόγος
Υπεύθυνη: Ε. Γκόνου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

3 ΩΡΕΣ (13.30 – 15.45)

Α΄, Β΄, Γ΄

 

Η συμμετοχή στους απογευματινούς ομίλους είναι προαιρετική. Κάθε μαθητής/τρια έχει το δικαίωμα να επιλέξει μέχρι δύο (2) ομίλους που απευθύνονται στην τάξη φοίτησής του.

Παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των ενδιαφερόμενων μαθητών/τριών να υποβάλουν αίτηση συμμετοχής στους απογευματινούς μαθητικούς ομίλους του Πρότυπου Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής μέσω του ηλεκτρονικού συνδέσμου https://forms.gle/AzkB1sYLeGkcii8QA

σε πρώτη φάση μέχρι και την Τετάρτη, 5/10/2022.

Περισσότερα...

ΑΚΥΡΩΣΗ ΟΜΙΛΟΥ ΥΓΙΕΙΝΗΣ-ΑΝΑΤΟΜΙΑΣ -ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑΣ

Την Δευτέρα 15/112021 δεν θα πραγματοποιηθεί ο όμιλος Υγιεινής - Ανατομίας - Φυσιολογίας του κ.Π.Διαμάντη.

Πρόγραμμα Ομίλων σχ. έτος 2021-2

Κατά το τρέχον σχολικό έτος 2021-22 θα λειτουργήσουν από τη Δευτέρα 25 οκτωβρίου 2021 στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης οι ακόλουθοι όμιλοι:

Περισσότερα...

ΕΝΑΡΞΗ ΛΕΙΤΟΥΡΙΑΣ ΟΜΙΛΩΝ

Από την Δευτέρα 18.10.21 οι όμιλοι θα λειτουργήσουν σύμφωνα με πρόγραμμα που ακολουθεί. Την ίδια μέρα οι διδάσκοντες θα ενημερώσουν τους μαθητές/μαθήτριες σε ποιον όμιλο ανήκουν.

Περισσότερα...

Επικαιροποιημένος κατάλογος ομίλων 2021-22

Κατά το τρέχον σχολικό έτος 2021-22 θα λειτουργήσουν στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης οι ακόλουθοι όμιλοι:

Περισσότερα...

Περισσότερα Άρθρα...

  1. ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΥΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ 2021-22
  2. Έναρξη απογευματινών μαθητικών ομίλων 2020-21
  3. ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΥΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ – Β΄ ΦΑΣΗ
  4. ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟΥΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΥΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2020-2021
  5. ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΥΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ – Β΄ ΦΑΣΗ
  6. ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟΥΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΥΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2019-2020
  7. Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος και κατάθεση οικονομικής προσφοράς για την πραγματοποίηση 7ήμερης επίσκεψης εκπαιδευτικών και μαθητών του σχολείου μας στην Πορτογαλία στο πλαίσιο του προγράμματος ERASMUS+ KA229
  8. Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος και κατάθεση οικονομικής προσφοράς για την πραγματοποίηση 7ήμερης επίσκεψης εκπαιδευτικών και μαθητών του σχολείου μας στην Γαλλία στο πλαίσιο του προγράμματος ERASMUS+ KA229
  9. Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος και κατάθεση οικονομικής προσφοράς για την πραγματοποίηση 7ήμερης επίσκεψης εκπαιδευτικών και μαθητών του σχολείου μας στην Ιταλία στο πλαίσιο του προγράμματος ERASMUS+ KA229
  10. ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟΥΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΥΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2018-2019

Σελίδα 1 από 3