oikoshmo-3aΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
Σμύρνη  1733 – 1922       Νέα Σμύρνη  1935 –  σήμερα

f1

Άρτεμις Χατζηγιαννάκη, "Η πολιτεία που αρμενίζει στα πέλαγα" (2015) Υδατογραφία σε χαρτί, 69x14 εκ.  

Δευτέρα, 22 07 2024

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟΥΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΥΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Το σχολικό έτος 2023-24 θα λειτουργήσουν οι εξής απογευματινοί μαθητικοί όμιλοι: 

A/A

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΟΜΙΛΟΙ 2023 - 2024

ΗΜΕΡΑ

ΔΙΑΡΚΕΙΑ

ΤΑΞΕΙΣ

1

ΘΕΜΑΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ-ΧΗΜΕΙΑΣ 
 
Υπεύθυνος: Π. Διαμάντης

ΔΕΥΤΕΡΑ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄ &

Α’ΛΥΚΕΙΟΥ

2

ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ: ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ ΚΙΝΗΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΜΕ AppInvetor -ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ AWS GETIT ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ PYTHΟN
 
Υπεύθυνη: Αθ. Μπακαμήτσου

ΔΕΥΤΕΡΑ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45))

Α΄

3

ΟΜΙΛΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ

Υπεύθυνος: Σ. Τσιλιούκας

ΔΕΥΤΕΡΑ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Β΄, Γ΄

4

ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ: ΣΧΕΔΙΟ, ΚΑΛΕΣ & ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΕΣ ΤΕΧΝΕΣ
 Υπεύθυνη: Χρ. Παπαδάκη

ΤΡΙΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄ &
Α’ΛΥΚΕΙΟΥ

5

ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ: ΑΛΓΟΡΙΘΜΙΚΗ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΓΛΩΣΣΕΣ ΥΨΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ
 
Υπεύθυνη:Στ. Γεωργαντάκη

ΤΡΙΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄&

Α’ΛΥΚΕΙΟΥ

6

ΟΜΙΛΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ-ΕΚΔΟΣΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ

Υπεύθυνη:Π.Λάδη

ΤΡΙΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄

7

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: «ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ»

Υπεύθυνη: Ξ.Τσαπάρα

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄,Β΄, Γ΄

8

ΟΜΙΛΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ

Υπεύθυνος: Δ. Μουρελάτος

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄

9

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΤΗΣ Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ
 
Υπεύθυνη: Σ. Παπακώστα

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Γ’

10

ΑΠΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ
 
Υπεύθυνη:Α. Δάλκου

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Γ΄

11

ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ:  ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΑΓΓΛΟΦΩΝΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ
 
Υπεύθυνη: Χ.Δρακοπούλου

ΠΕΜΠΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(13:30-15:00)

Α΄, Β΄, Γ΄

12

ΟΜΙΛΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

Υπεύθυνη: Μ. Καραλή

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13.30-15.00)

Α΄, Β΄, Γ΄

13

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ
 
Υπεύθυνη: Ασ. Αγγελή

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13.30-15.00)

Α', Β΄

14

ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ 
 
Υπεύθυνη: Ολ. Τριπολιτσιώτου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13:45-15.15)

Β΄, Γ΄

15

ΘΕΑΤΡΙΚΟΣ OΜΙΛΟΣ:«Η ΣΤΡΙΓΓΛΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΡΝΑΚΙ»

Υπεύθυνη:Α. Βαφειάδου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

3 ΩΡΕΣ (13.30-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄

16

ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ-AMERICAN AND EUROPEAN CINEMA 
 
Υπεύθυνη: Αικ. Γκότση

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13.30-15.00)

Α΄, Β΄, Γ΄

 

Η συμμετοχή στους απογευματινούς ομίλους είναι προαιρετική. Κάθε μαθητής/τρια έχει το δικαίωμα να επιλέξει μέχρι δύο (2) ομίλους που απευθύνονται στην τάξη φοίτησής του.

Παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των ενδιαφερόμενων μαθητών/τριών να υποβάλουν αίτηση συμμετοχής στους απογευματινούς μαθητικούς ομίλους του Πρότυπου Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής μέσω του ηλεκτρονικού  συνδέσμου https://forms.gle/w1r2X3i9KE67xtYY6 από την Τετάρτη 20/9/2023  μέχρι και την Τετάρτη, 27/9/2023.