Παρασκευή, 19 04 2024

ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»

Θέμα: Διάκριση μαθητών στον διαγωνισμό «Ο Ευκλείδης»

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι οι κάτωθι μαθητές/τριες του σχολείου μας διακρίθηκαν στον 78ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «Ο Ευκλείδης» και προκρίθηκαν στην 35η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο Αρχιμήδης»: ΓΕΡΑΣΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ, ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΚΟΥΚΟΥΔΑΚΗ ΑΡΙΑΔΝΗ, ΜΑΡΙΟΛΗΣ ΣΑΨΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΔΟΝΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΚΕΦΑΛΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ, ΚΡΙΘΑΡΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ, ΜΠΑΛΑΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΠΥΡΠΙΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, ΦΥΤΡΟΥ ΜΑΡΙΑ.

Η επόμενη φάση του διαγωνισμού θα διεξαχθεί το Σάββατο 3/3/2018 και ώρα 09:00 – 12:00, στο κτήριο του Νέου Χημείου (Ναυαρίνου 13Α, Αθήνα). Η τελετή βράβευσης των μαθητών που θα διακριθούν στον «Αρχιμήδη» θα λάβει χώρα στο Αμφιθέατρο Αντωνιάδου του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (Πατησίων 76), την Κυριακή 4/3/2018 και ώρα 12:00.

Συγχαίρουμε θερμά τους/τις μαθητές/τριές μας για την προσπάθεια και την επιτυχία τους.

Ν. Λινάρδος