ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΟΜΑΔΑΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ

Θέμα: Διάκριση ομάδας Ρομποτικής

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι η ομάδα του μαθητικού ομίλου Ρομποτικής του σχολείου μας συμμετείχε στον διαγωνισμό Ρομποτικής FirstLegoLeagueAthens, το Σάββατο 17/02/2018, στο Εκθεσιακό Κέντρο Helexpoστο Μαρούσι, και προκρίθηκε στον μεγάλο τελικό FirstLegoLeagueGreece, ο οποίος θα λάβει χώρα στο Συνεδριακό Κέντρο «Ι. Βελλίδης» στη Θεσσαλονίκη, στις 3 & 4 Μαρτίου 2018. Ειδικότερα, το σχολείο μας έλαβε το 1ο βραβείο στην κατηγορία «Προγραμματισμός».

Συγχαίρουμε θερμά τους/τις μαθητές/τριές μας για την προσπάθεια και τη διάκρισή τους.

Ν. Σμύρνη, 20/02/2018

Ν. Λινάρδος