Σάββατο, 27 07 2024

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ

Θέμα: Ενημέρωση του σχολείου για τις απουσίες των μαθητών/τριών

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Όπως εκθέσαμε στο από 31.01.2018 ενημερωτικό σημείωμα, καθιερώνεται νέος τρόπος ενημέρωσης του σχολείου για τις απουσίες των μαθητών/τριών, μέσω της ηλεκτρονικής διεύθυνσης gymnasioev@sch.gr, η οποία πρέπει να χρησιμοποιείται αποκλειστικά και μόνο για αυτόν τον σκοπό. Προκειμένου να είναι ευκολότερη και απρόσκοπτη η αμφίδρομη επικοινωνία με το σχολείο για θέματα απουσιών των μαθητών, παρακαλούμε, όταν αποστέλλετε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στην προαναφερθείσα διεύθυνση, να σημειώνετε ως τίτλο του μηνύματος το τμήμα και το ονοματεπώνυμο του/της μαθητή/τριας. Π.χ. A1 ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ.

Ν. Σμύρνη, 9.2.2018                                                                           Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

Ν. Λινάρδος