oikoshmo-3aΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
Σμύρνη  1733 – 1922       Νέα Σμύρνη  1935 –  σήμερα

f1

Άρτεμις Χατζηγιαννάκη, "Η πολιτεία που αρμενίζει στα πέλαγα" (2015) Υδατογραφία σε χαρτί, 69x14 εκ.  

afisa23-10-22-mikri
Άρτεμις Χατζηγιαννάκη 
 "Όταν πρωτοκατέβηκα στη Σμύρνη" (2015)
Υδατογραφία σε χαρτί 52x40 εκ. 

 Ο τόπος μας 
Από τη Μικρά Ασία-Σμύρνη στη Νέα Σμύρνη

 Η Ευαγγελική στον Χρόνο 

Από τη Σμύρνη  στη Νέα Σμύρνη
Ημερίδα ιστορικής μνήμης

 Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης
και Ευρωπαϊκά Προγράμματα
Σάββατο, 22 06 2024

Ανακοινώσεις

ΕΝΑΡΞΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΟΜΙΛΩΝ ΑΡΙΣΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑΣ 2023-2024

Η λειτουργία των ομίλων θα ξεκινήσει την Τετάρτη 11/10/23.

A/A

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΟΜΙΛΟΙ 2023 - 2024

ΗΜΕΡΑ

ΔΙΑΡΚΕΙΑ

ΤΑΞΕΙΣ

1

ΘΕΜΑΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ-ΧΗΜΕΙΑΣ 
 
Υπεύθυνος: Π. Διαμάντης

ΔΕΥΤΕΡΑ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄ &

Α’ΛΥΚΕΙΟΥ

2

ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ: ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ ΚΙΝΗΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΜΕ AppInvetor -ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ AWS GETIT ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ PYTHΟN
 
Υπεύθυνη: ΑθΜπακαμήτσου

ΔΕΥΤΕΡΑ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45))

Α΄

3

ΟΜΙΛΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ

ΥπεύθυνοςΣΤσιλιούκας

ΔΕΥΤΕΡΑ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Β΄, Γ΄

4

ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ: ΣΧΕΔΙΟ, ΚΑΛΕΣ & ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΕΣ ΤΕΧΝΕΣ
 Υπεύθυνη: Χρ. Παπαδάκη

ΤΡΙΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄ &
Α’ΛΥΚΕΙΟΥ

5

ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ: ΑΛΓΟΡΙΘΜΙΚΗ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΓΛΩΣΣΕΣ ΥΨΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ
 
Υπεύθυνη:ΣτΓεωργαντάκη

ΤΡΙΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄&

Α’ΛΥΚΕΙΟΥ

6

ΟΜΙΛΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ-ΕΚΔΟΣΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ

Υπεύθυνη:Π.Λάδη

ΤΡΙΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄

7

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: «ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ»

Υπεύθυνη: Ξ.Τσαπάρα

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄,Β΄, Γ΄

8

ΟΜΙΛΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ

ΥπεύθυνοςΔΜουρελάτος

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Α΄, Β΄, Γ΄

9

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΤΗΣ Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ
 
Υπεύθυνη: Σ. Παπακώστα

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Γ’

10

ΑΠΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ
 
Υπεύθυνη:ΑΔάλκου

ΤΕΤΑΡΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(14:15-15:45)

Γ΄

11

ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ:  ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΑΓΓΛΟΦΩΝΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ
 
Υπεύθυνη: Χ.Δρακοπούλου

ΠΕΜΠΤΗ

2 ΩΡΕΣ

(13:30-15:00)

Α΄, Β΄, Γ΄

12

ΟΜΙΛΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

Υπεύθυνη: Μ. Καραλή

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13.30-15.00)

Α΄, Β΄, Γ΄

13

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ
 
Υπεύθυνη: Ασ. Αγγελή

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13.30-15.00)

Α', Β΄

14

ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ 
 
Υπεύθυνη: ΟλΤριπολιτσιώτου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13:45-15.15)

Β΄, Γ΄

15

ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ-AMERICAN AND EUROPEAN CINEMA 
 
Υπεύθυνη: Αικ. Γκότση

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2 ΩΡΕΣ

(13.30-15.00)

Α΄, Β΄, Γ΄