oikoshmo-3aΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
Σμύρνη  1733 – 1922       Νέα Σμύρνη  1935 –  σήμερα

f1

Άρτεμις Χατζηγιαννάκη, "Η πολιτεία που αρμενίζει στα πέλαγα" (2015) Υδατογραφία σε χαρτί, 69x14 εκ.  

Άρτεμις Χατζηγιαννάκη 
 "Όταν πρωτοκατέβηκα στη Σμύρνη" (2015)
Υδατογραφία σε χαρτί 52x40 εκ. 
Άρτεμις Χατζηγιαννάκη
 "Η πολιτεία που πετάει στα ουράνια" (2015) 
Υδατογραφία σε  χαρτί 52x32 εκ.
 Η Ευαγγελική στον Χρόνο  Ο τόπος μας 
Από τη Μικρά Ασία-Σμύρνη στη Νέα Σμύρνη
 Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης
και Ευρωπαϊκά Προγράμματα

Κυριακή, 28 11 2021

Ανακοινώσεις

Πρόγραμμα Ομίλων σχ. έτος 2021-2

Κατά το τρέχον σχολικό έτος 2021-22 θα λειτουργήσουν από τη Δευτέρα 25 οκτωβρίου 2021 στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης οι ακόλουθοι όμιλοι:

$11)      Αγγελή Ασ.: «Διαγωνισμοί μαθηματικών ” (2 διδ. ώρες – Τετάρτη)

$12)      Γεωργαντάκη Στ.: «Αλγοριθμική-προγραμματιστική επίλυση προβλημάτων με γλώσσες υψηλού επιπέδου» (3 διδ. ώρες – Τρίτη)

$13)      Γκόνου Ελ.: «Όμιλος ρητορικής τέχνης, θεατρικού παιχνιδιού και δημιουργικής γραφής» (Παρασκευή 2 διδ. ώρες)

$14)      Δάλκου Αγ. : «Απλά μαθήματα ψυχολογίας» (2 διδ. ώρες – Τετάρτη)

$15)      Διαμάντης Π.: «Όμιλος υγιεινής, ανατομίας και φυσιολογίας» (3 διδ. ώρες – Δευτέρα ή Τετάρτη)

$16)      Δρακοπούλου Χρ.: «Mythology – Erasmus” (2 διδ. ώρες – Πέμπτη)

$17)      Καραλή Μ.: «Μουσικά σύνολα» (2 διδ. ώρες – Παρασκευή)

$18)      Λασκαρίδου Αντ.: «Φιλαναγνωσία και βιβλιοθήκη» (2 διδ. ώρες – Τρίτη)

$19)      Μιχαλιός Μ.: «Όλος ο Σαίξπηρ σε μία ώρα» (Προετοιμασία και ανέβασμα της παραστάσεως) (4 διδ. ώρες – Πέμπτη)

$110)   Μπακαμήτσου Αθ.: «Εισαγωγή στον προγραμματισμό κινητών συσκευών με Appinvetorκαι στη γλώσσα προγραμματισμού Python» (3 διδ. ώρες – Δευτέρα)

$111)   Παπαδάκη Χρ.: «Εικαστικό εργαστήρι: σχέδιο, καλές και εφαρμοσμένες τέχνες» (3 διδ. ώρες – Δευτέρα)

$112)   Σαράφογλου Ελένη.: «Πράσινη παρέμβαση στον ελεύθερο χώρο του σχολείου» (2 διδ. ώρες τη Δευτέρα και 2 διδ. ώρες την Πέμπτη)

$113)   Σελεβίστας Κ. : «Ένα παιχνίδι μεταφράσεων» (2 διδ. ώρες – Πέμπτη)

$114)   Τσιλιούκας Στ.: «Θεωρητική φυσική» (2 διδ. ώρες – Τετάρτη) 

 

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΤΡΙΤΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΠΕΜΠΤΗ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

13.30 - 14.15

     

Σαράφογλου

Σελεβίστας

Δρακοπούλου

Γκόνου

Καραλή

14.15 –15.00

Διαμάντης

Μπακαμήτσου

Παπαδάκη

Σαράφογλου

Γεωργαντάκη

Λασκαρίδου

Αγγελή

Δάλκου

Τσιλιούκας

Σαράφογλου

Σελεβίστας

Μιχαλιός

Δρακοπούλου

Γκόνου

Καραλή

15.00 – 15.45

Διαμάντης

Μπακαμήτσου

Παπαδάκη

Σαράφογλου

Γεωργαντάκη

Λασκαρίδου

Αγγελή

Δάλκου

Τσιλιούκας

Μιχαλιός

 

15.45 - 16.30

Διαμάντης

Μπακαμήτσου

Παπαδάκη

Γεωργαντάκη

 

Μιχαλιός

 

16.30 -

17.15

     

Μιχαλιός

 

Σημείωση:

Όταν οι μαθητές/μαθήτριες σχολάνε νωρίτερα από την προγραμματισμένη ώρα λόγω συνεδριάσεως του συλλόγου διδασκόντων, περιπάτου κ.λπ. οι όμιλοι γίνονται κανονικά με πιθανή τροποποίηση του ωραρίου κατόπιν συνεννοήσεως με τον υπεύθυνο καθηγητή/καθηγήτρια του κάθε ομίλου.