Διάκριση μαθητών στον 6ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό παιχνιδιού στο Scratch

Θέμα: Διάκριση μαθητών στον 6ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό παιχνιδιού στο Scratch

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι οι παρακάτω μαθητές του σχολείου μας διακρίθηκαν στον 6ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό ScratchGame, ο οποίος διοργανώθηκε υπό την αιγίδα του ΥΠAIΘ, από Εκπαιδευτικούς Πληροφορικής της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χανίων σε συνεργασία με το ΚΕΠΛΗΝΕΤ Χανίων, Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου και Εκπαιδευτικούς Πληροφορικής Πανελλαδικά, καθώς και το Εργαστήριο Διανεμημένων Πληροφοριακών Συστημάτων και Εφαρμογών Πολυμέσων της Σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών του Πολυτεχνείου Κρήτης.

Ειδικότερα,

το έργο «KillCovid-19» του μαθητή Τζανέτου Ιωάννη του Γ3 τμήματος, έλαβε το 1ο βραβείο στην κατηγορία «Γυμνάσιο»,

και

το έργο «SPY Inc, - Case “Statues of the Parthenon” » των μαθητών Νικολοπούλου Θεοδώρας, Νικολόπουλου Κωνσταντίνου – Μάριου και Νομικού Μαρίνας - Δέσποινας του Γ2 τμήματος, έλαβε το βραβείο Ειδικής Θεματικής (...τα Γλυπτά του Παρθενώνα) στην ίδια κατηγορία.

Περισσότερες πληροφορίες μπορούν να αντλήσουν οι ενδιαφερόμενοι από την πλατφόρμα https://festman.schoolab.gr/festival/26

Συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές μας για την επιτυχία τους!