Σάββατο, 27 07 2024

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ του Π.Γ.Ε.Σ.Σ. για το σχολικό έτος 2024-2025

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές των νέων μαθητών/τριών στην Α΄τάξη του Π.Γ.Ε.Σ.Σ. για το σχολικό έτος 2024-2025

θα ξεκινήσουν την Τρίτη 18 Ιουνίου και θα ολοκληρωθούν μέχρι την  Παρασκευή 28 Ιουνίου

Καθημερινά, 8:15 π.μ. -14:00 μ.μ.

Για την εγγραφή των μαθητών/τριών, εκτός από τον απολυτήριο τίτλο, ο οποίος διαβιβάζεται υπηρεσιακά, χρειάζονται τα ακόλουθα (τα προσκομίζουν οι γονείς/κηδεμόνες):

α) Αίτηση εγγραφής (για τη διευκόλυνσή σας μπορείτε να την κατεβάσετε από εδώ και να τη φέρετε συμπληρωμένη).

Η Αίτηση απαιτεί την συναίνεση (υπογραφή) και των δύο γονέων/κηδεμόνων. Στην περίπτωση που δεν μπορούν και οι δύο να έρθουν στο σχολείο για να υπογράψουν την αίτηση, να φέρει μαζί του ο γονέας/κηδεμόνας που θα κάνει την αίτηση Υπεύθυνη δήλωση συναίνεσης του έτερου κηδεμόνα υπογεγραμμένη μέσω gov.gr. Η  Υπεύθυνη Δήλωση του ν. 1599/1986 (Α' 75) του έτερου κηδεμόνα (εδώ)

β) Φωτοαντίγραφο δελτίου αστυνομικής ταυτότητας του/της μαθητή/τριας ή εφόσον δεν έχει δελτίο αστυνομικής ταυτότητας Πιστοποιητικό του Δήμου/Δημοτικής Ενότητας στα Μητρώα του οποίου είναι εγγεγραμμένος/η ο/η μαθητής/τρια,  ή φωτοαντίγραφο διαβατηρίου.

και γ) το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/τριας (ΑΔΥΜ) στον καθηγητή Φυσικής Αγωγής συμπληρωμένο έως τα τέλη Σεπτεμβρίου (κατεβάστε το ΑΔΥΜ εδώ). Το δελτίο συμπληρώνεται από παιδίατρο ή γενικό γιατρό.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου