Τετραήμερη εκδρομή Γ΄ τάξης στη Θεσσαλονίκη: επιλογή προσφοράς

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Θέμα: Τετραήμερη εκδρομή μαθητών/τριών της γ΄ τάξης στη Θεσσαλονίκη: επιλογή προσφοράς

Σχετικά με τη διοργάνωση 4ήμερης εκδρομής των μαθητών του Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής στη Θεσσαλονίκη, η κατά νόμο επιτροπή αξιολόγησης εξέτασε τις προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση υπ? αριθμ. 06/11-01-2016, και επέλεξε την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου IQHolidays, με κόστος 165 ? κατ? άτομο (δωρεάν οι συνοδοί εκπαιδευτικοί). Η προσφορά περιλαμβάνει τα εξής:

- Τέσσερις ημέρες/ τρεις διανυκτερεύσεις με ημιδιατροφή (πρωινό ? δείπνο) στο ξενοδοχείο HolidayInn 5* Deluxe, σε δίκλινα και τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές (όχι ράντζα) και μονόκλινα για τους συνοδούς εκπαιδευτικούς.

- Securityστους ορόφους για την επίβλεψη και την ασφαλή διαμονή των μαθητών.

- Τουριστικό λεωφορείο τελευταίας τεχνολογίας, με όλα τα πιστοποιητικά καταλληλότητας, στην αποκλειστική διάθεση των εκδρομέων καθ? όλη τη διάρκεια της εκδρομής, με δύο οδηγούς, προκειμένου να τηρηθεί το κατά νόμο ωράριο των οδηγών.

- Διόδια αυτοκινητοδρόμων.

- Έμπειρος αρχηγός/συνοδός του γραφείου καθ? όλη τη διάρκεια της εκδρομής.

- Γιατρός καθ? όλη τη διάρκεια της εκδρομής.

- Μία νυχτερινή διασκέδαση, με επαγγελματία DJκαι αναψυκτικό, σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο του ξενοδοχείου.

- Ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης με την Ευρωπαϊκή Πίστη.

- Ασφαλιστική κάλυψη ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης με την Ευρωπαϊκή Πίστη.

- Δύο ανοικτά αεροπορικά εισιτήρια προς Αθήνα για άμεση επιστροφή μαθητή σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης.

- Προσφορά δύο τριήμερων ταξιδιών για δύο άτομα για τη λαχειοφόρο αγορά των μαθητών (MouzakiPalaceHotel και Νάουσα Πάρου).

- Οκτώ συμμετοχές με έκπτωση 50%.

- Ξεναγήσεις από επαγγελματίες ξεναγούς, βάσει του προγράμματος των επισκέψεων και των εκδρομών που διαμορφώνεται από το σχολείο και τους συνοδούς καθηγητές.

- Φ.Π.Α.

- Τριακόσια ευρώ για τις υλικοτεχνικές ανάγκες του σχολείου.

- Αποδοχή όλων των όρων της προκήρυξης, του οικονομικού διακανονισμού και της ποινικής ρήτρας που ορίζεται από το σχολείο.

- Επιστροφή όλου του χρηματικού ποσού που θα έχει εισπράξει το πρακτορείο, σε περίπτωση ματαίωσης της εκδρομής για λόγους ανωτέρας βίας.

- Προσφορά σε όλους τους εκδρομείς τριών δωρεάν διανυκτερεύσεων (4 ημέρες) σε ξενοδοχείο 2* ή 3* στη Σαντορίνη, για τους μήνες Μάιο - Ιούνιο ή Σεπτέμβριο ? Οκτώβριο, με την προϋπόθεση αγοράς των ακτοπλοϊκών εισιτηρίων από το γραφείο.