ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΟΝ Α΄ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΕΙΚΟΝΙΚΩΝ ΔΙΚΩΝ «ΠΡΩΤΑΓΟΡΑΣ»

Στις 23 και 24 Φεβρουαρίου 2019 οκτώ μαθητές/τριες του «Ομίλου Ρητορικής, Θεατρικού Παιχνιδιού και Δημιουργικής Γραφής» του σχολείου μας συμμετείχαν στον Α΄ Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Εικονικών Δικών «Πρωταγόρας», που διοργάνωσε ο εκπαιδευτικός οργανισμός «Άφιξις», με την Ελληνική Ένωση για την Προώθηση της Ρητορικής στην Εκπαίδευση στον φιλόξενο χώρο του Ραλλείου Γυμνασίου Θηλέων Πειραιά.

Πιο συγκεκριμένα συμμετείχαν οι :

Αντιγόνη Μαραγκάκη (Γ2), Ελένη Γεράση (Γ1), Ανέστου Χριστίνα (Β2), Δήμητρα Μαυρομμάτη (Β2), Μαρίνα – Δέσποινα Νομικού (Β2), Θεοδώρα Νικολοπούλου (Β2), Στυλιανός Βλασσόπουλος και Θάνος Ζευγαρίδης, με τη συνδρομή και των παλαιότερων μαθητριών μας, Πελαγίας Σταματάκη και Μαρίας Φεφέ (Α΄ Λυκείου).

Συγχαίρουμε θερμά όλους τους παραπάνω μαθητές/τριες, που εκπροσώπησαν το σχολείο μας, για την συμμετοχή και την εξαιρετική τους επίδοση στην Τέχνη του Λόγου.