ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2018: ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ

Θέμα: Εισαγωγικές εξετάσεις Ιουνίου 2018: Οδηγίες προς τους υποψηφίους

Οι εξετάσεις εισαγωγής στην α΄ τάξη του Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής θα διεξαχθούν την Πέμπτη 21-06-2018, και ώρα 10:00-12:00(δίωρη εξέταση), στο κτηριακό συγκρότημα της Ευαγγελικής Σχολής (Λέσβου 4, Ν. Σμύρνη). Καλούνται οι υποψήφιοι να προσέλθουν στο Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής, το αργότερο έως τις 09:00 π.μ.  (ώρα τελευταίας προσέλευσης). Η είσοδος στον χώρο του σχολείου θα επιτρέπεται μόνο στους υποψηφίους (όχι στους συνοδούς τους). Οι υποψήφιοι μπορούν να αποχωρήσουν μετά την παρέλευση μίας τουλάχιστον ώρας από την έναρξη της εξέτασης (ώρα δυνατής αποχώρησης: περίπου 11:00 π.μ.). Οι συνοδοί των υποψηφίων που θα παραμείνουν έξω από τον σχολικό χώρο κατά τη διάρκεια της εξέτασης, παρακαλούνται να μη θορυβούν.

Οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν μαζί τους: α) την εκτυπωμένη Αίτηση Συμμετοχής στις Εξετάσεις  β) Πιστοποιητικό Ταυτοπροσωπίας από Δήμο/ΚΕΠ ή Δελτίο Αστυνομικής Ταυτότητας ή Διαβατήριο (σε ισχύ)  γ) στυλό διαρκείας χρώματος μπλε, μολύβι και γεωμετρικά όργανα (χάρακα και διαβήτη).  Επιτρέπεται στους υποψηφίους να έχουν μαζί τους νερό.  Δεν επιτρέπεται στους υποψηφίους να έχουν μαζί τους βιβλία, τετράδια, σημειώσεις, διορθωτικό (blanco), κινητό τηλέφωνο ή άλλες ηλεκτρονικές συσκευές.

Ν. Λινάρδος