Τετάρτη, 24 04 2024

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2017-ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ - ΚΛΗΡΩΣΗ ΙΣΟΒΑΘΜΟΥΝΤΩΝ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ

Θέμα: Αποτελέσματα εισαγωγικών εξετάσεων Ιουνίου 2017 ? Διαδικασία εγγραφής στην α? τάξη σχολικού έτους 2017-8 ? Κλήρωση ισοβαθμούντων υποψηφίων

Στον δικτυακό τόπο του Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής και στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου έχει αναρτηθεί πίνακας με τη σειρά κατάταξης των συμμετασχόντων στις εισαγωγικές εξετάσεις Ιουνίου 2017, κατά φθίνουσα σειρά βαθμολογίας, όπως ανακοινώθηκε από τη Διοικούσα Επιτροπή Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων. Εισακτέοι στην α? τάξη του Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής για το σχολικό έτος 2017-8 είναι οι υποψήφιοι που έχουν καταταγεί στις θέσεις 1-78 του πίνακα. Όλοι οι υπόλοιποι υποψήφιοι θεωρούνται επιλαχόντες, κατά τη σειρά της βαθμολογίας τους.

Οι υποψήφιοι μπορούν να πληροφορούνται την αναλυτική βαθμολογία τους, απότην Πέμπτη 29/6/2017, στον δικτυακό τόπο  https://www.iep.edu.gr/pps/, κάνοντας χρήση του προσωπικού κωδικού τους.

Οι γονείς/ κηδεμόνες των υποψηφίων που έχουν καταταγεί στις θέσεις 1-78 του πίνακα αποτελεσμάτων, καλούνται να προσέλθουν στο Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής, τη Δευτέρα 4/9/2017 ή την Τρίτη5/9/2017, και ώρες 9:00-13:00, για τη διαδικασία εγγραφής. Ειδικότερα,

οι γονείς/ κηδεμόνες θα υποβάλουν στο Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής αίτηση εγγραφής (βλ. συνημμένο έγγραφο) και θα παραλάβουν από το Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής υπηρεσιακό σημείωμα μετεγγραφής, το οποίο πρέπει να προσκομίσουν στο Γυμνάσιο πρώτης εγγραφής του/της μαθητή/τριας. Με την αίτηση εγγραφής, θα δηλώσουν και την β? ξένη γλώσσα (Γαλλικά ή Γερμανικά) που έχει διδαχθεί ο/η μαθητής/τρια στο Δημοτικό Σχολείο. Σημειώνουμε επίσης ότι οι γονείς/ κηδεμόνες είναι υποχρεωμένοι να προσκομίσουν στο σχολείο μέχρι 30/9/2017 το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) (βλ. συνημμένο έγγραφο), συμπληρωμένο και υπογεγραμμένο από Παιδίατρο ή Γενικό Ιατρό, ως προϋπόθεση για τη συμμετοχή του/της μαθητή/τριας στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής και εν γένει στις αθλητικές δραστηριότητες του σχολείου.

Την Πέμπτη 29/6/2017, και ώρα 10:00 π.μ., στο κτήριο του Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής, θα διεξαχθεί κλήρωση, με ευθύνη του Επιστημονικού και Εποπτικού Συμβουλίου του Σχολείου, μεταξύ των υποψηφίωνπου ισοβάθμησαν στις θέσεις 74 ? 79 του πίνακα (βαθμός:101,00), προκειμένου να καθοριστούν οι υποψήφιοι που θα καταλάβουν τις θέσεις 74 - 78των εισακτέων. Με την ίδια κλήρωση θα καθοριστεί και η σειρά των ισοβαθμούντων υποψηφίων στις θέσεις επιλαχόντων, μέχρι και την94ηθέση. Οι επιλαχόντες υποψήφιοι θα κληθούν στις αρχές Σεπτεμβρίου, με την σειρά κατάταξής τους, στην περίπτωση κατά την οποία ένας ή περισσότεροι εισακτέοι δεν προσέλθουν για να εγγραφούν.

Την κλήρωση μπορούν να παρακολουθήσουν, εάν το επιθυμούν, οι ενδιαφερόμενοι γονείς/κηδεμόνες. Τα αποτελέσματα της κλήρωσης θα αναρτηθούν στον δικτυακό τόπο του Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής και στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου.

Συνημμένα:  -Αίτηση εγγραφή
                   -ΑΔΥΜ