ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ΄ ΦΑΣΗΣ 32ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Θέμα: Αποτελέσματα Γ΄ φάσης 32ου ΠΑνελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι οι παρακάτω μαθητές, που συμμετείχαν στη Γ’ και τελική φάση του 32ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής (ΠΔΠ) η οποία διεξήχθη onlineστις 4 Ιουλίου, πέτυχαν με την επίδοσή τους να προκριθούν στο επόμενο στάδιο, που είναι η παρακολούθηση του CAMP προετοιμασίας για τη συγκρότηση των Εθνικών ομάδων Πληροφορικής που θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στις Διεθνείς διοργανώσεις.

Η συμμετοχή των μαθητών του σχολείου μας στον 32ο ΠΔΠ, πραγματοποιείται στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων του Ομίλου Δημιουργικότητας και Αριστείας, «Αλγοριθμική – Προγραμματιστική επίλυση προβλημάτων με γλώσσες υψηλού επιπέδου».

Οι επιτυχόντες μαθητές είναι:

Σπύρος Χατζηαργυρός (Β’ Γυμνασίου)

Αλκιβιάδης Χονδρόπουλος (Α’ Λυκείου)

Την ίδια επιτυχία, σημείωσαν και οι παρακάτω μαθητές του Λυκείου, τους οποίους και συγχαίρουμε θερμά!

Βαγγέλης Πίπης (Γ΄ Λυκείου)

Δημήτρης Μπαλάτος (Β’ Λυκείου)

Βασίλης Χατζηβασίλογλου (Α’ Λυκείου)

Πανελλαδικά προκρίθηκαν για να παρακολουθήσουν το προπαρασκευαστικό camp, 13 μαθητές Γυμνασίου και 22 μαθητές Λυκείου.

Τα αποτελέσματα έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής στη θέση:

Συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές για την προσπάθεια και την επιτυχία τους ιδιαίτερα αυτή τη δύσκολη χρονιά, και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στο camp προετοιμασίας που θα διεξαχθεί εξ’ αποστάσεως την εβδομάδα 13 έως 17 Ιουλίου!