Πέμπτη, 18 04 2024

ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΕ ΡΗΤΟΡΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

Θέμα: Διάκριση μαθητών/τριών σε Ρητορικούς Αγώνες

Στις 6 & 7 Μα?ου 2017, το σχολείο μας συνδιοργάνωσε με άλλα Δημόσια και Ιδιωτικά Γυμνάσια Μαθητικούς Αγώνες Ρητορικής Τέχνης Γυμνασίων, οι οποίοι διεξήχθησαν στα Εκπαιδευτήρια Αυγουλέα ? Λιναρδάτου. Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι οι μαθητές/τριες του σχολείου μας, υπό την καθοδήγηση της κ. Ε. Γκόνου, επέτυχαν σημαντικές διακρίσεις και στα τρία ρητορικά αγωνίσματα. Ειδικότερα:

Α) Στο αγώνισμα των διττών λόγων, η ομάδα του σχολείου μας, αποτελούμενη από τους μαθητές/τριες Μαραγκάκη Αντιγόνη (Α2), Σοφού Φωτεινή (Α3), Χαρίτου Αικατερίνα (Α3), Κουκουδάκη Νικόλαο (Γ2) και Βασσάλο Δημήτρη (Α1) κατέλαβε την 3η θέση στη γενική κατάταξη. Οι μαθήτριες Μαραγκάκη, Σοφού και Χαρίτου κατετάγησαν μεταξύ των 15 καλύτερων ομιλητών όλων των σχολείων.

Β) Στο αγώνισμα του αυθόρμητου λόγου, οι μαθήτριες Σταματάκη Πελίνα (Β3) και Παπαδοπούλου Ειρήνη (Β3) κατετάγησαν στην τελική πεντάδα, ενώ πολύ καλή επίδοση είχε και η Φεφέ Μαρία (Β3).

Γ) Στο αγώνισμα της εκφραστικής ανάγνωσης συμμετείχαν οι μαθητές/τριες Βασιλείου Νεκτάριος (Β1), Φεφέ Μαρία (Β3) και Ρωμανός Πετρίδης (Γ3). Ο Ρ. Πετρίδης κατετάγη μεταξύ των πέντε καλύτερων ομιλητών.

Συγχαίρουμε θερμά τους/τις μαθητές/τριές μας για την προσπάθεια και τη διάκρισή τους.

Ν. Σμύρνη, 8/5/2017

Ν. Λινάρδος