Σάββατο, 20 04 2024

ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟΝ 29ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Θέμα: Διάκριση μαθητών στον 29ο Πανελλήνιο Διαφωνισμό Πληροφορικής

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι τρεις μαθητές του σχολείου μας, που συμμετείχαν στη Γ? και τελική φάση του 29ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής (ΠΔΠ), πέτυχαν με την επίδοσή τους να προκριθούν στο επόμενο στάδιο, που είναι η παρακολούθηση του CAMP προετοιμασίας το οποίο αποσκοπεί στη συγκρότηση των ΕλληνικώνΕθνικών ομάδων Πληροφορικής που θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στις Διεθνείς διοργανώσεις (Βαλκανική Ολυμπιάδα Πληροφορικής, Βαλκανική Ολυμπιάδα Πληροφορικής Νέων, Διεθνή Ολυμπιάδα Πληροφορικής).Οι επιτυχόντες είναι:

Πίπης Ευάγγελος (Γ? Γυμνασίου)

Κριθαρίδης Κωνσταντίνος (Β? Γυμνασίου)

Μπαλάτος Δημήτριος (Β? Γυμνασίου)

Συνολικά οι μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων από όλη την Ελλάδα που προκρίθηκαν για να παρακολουθήσουν το προπαρασκευαστικό camp, είναι 31.

Συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές για την προσπάθεια και την επιτυχία τους, και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια!