Πέμπτη, 18 04 2024

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΔΡΑΣΗ ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΥ

«Let? s do it Greece»

Κυριακή, 2 Απριλίου 2017

«Ενώνουμε τις δυνάμεις μας σε όλη την Ελλάδα, για να καθαρίσουμε ολόκληρη τη χώρα μέσα σε μία μόνο μέρα!" ομάδα των εθελοντών του σχολείου μας στo πλαίσιo του εκπαιδευτικού προγράμματος «Νοιάζομαι και Δρω» καλεί όποιον ενδιαφέρεται να συμμετάσχει στην Πανελλήνια Δράση Εθελοντισμού με τίτλο: «Let? do it Greece».

Εμείς επιλέξαμε να καθαρίσουμε την παραλία του Μπάτη Π. Φαλήρου με τη συνδρομή του Δήμου Π. Φαλήρου. Ελάτε μόνοι ή με την οικογένειά σας και με φίλους σας!

Η δράση θα διαρκέσει από 10.00 π.μ.- 12.00 περίπου. Φροντίστε να έχετε μαζί σας καπέλο και νερό! Αν μπορείτε, καλό θα ήταν να φέρετε και ένα ζευγάρι γάντια κουζίνας, γιατί θα υπάρχουν μόνο γάντια μιας χρήσης.

Θα σας περιμένουμε με χαρά!            Γίνε η Αλλαγή που Περιμένεις!

Σημ.: Η μετακίνηση των μαθητών προς και από την παραλία Μπάτη θα γίνει με ευθύνη των γονέων/κηδεμόνων τους.