ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Το Σάββατο 1/4/2017, από ώρα 09:00 έως 12:00, θα διεξαχθούν στις εγκαταστάσεις του Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής παιχνίδια καλαθοσφαίρισης, πετοσφαίρισης, αντιπτέρισης και επιτραπέζιας αντισφαίρισης, στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων του Ομίλου Φυσικής Αγωγής και της συμμετοχής του σχολείου στο Πρόγραμμα «Νοιάζομαι και Δρω». Οι αθλητικές εκδηλώσεις φέρουν τον τίτλο «Παίζω και Προσφέρω», και τελούν υπό την αιγίδα του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και την εποπτεία του καθηγητή Φυσικής Αγωγής κ. Λ. Αθανασόπουλου.

Καλούνται οι μαθητές/τριες, αλλά και οι γονείς και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου, να συμμετάσχουν σε αυτή τη συνάντηση αθλητισμού, αλληλογνωριμίας και κοινωνικής ευαισθητοποίησης, προσφέροντας (προαιρετικά) κατά την είσοδό τους στο σχολείο λίγα τρόφιμα μακράς διαρκείας, τα οποία θα δοθούν σε συνανθρώπους μας που τα έχουν ανάγκη. Στόχος της εκδήλωσης είναι η επαφή με τις αξίες του αθλητισμού και η ενίσχυση του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Ν. Σμύρνης.

Ν. Λινάρδος