Τρίτη, 16 04 2024

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ - ΚΛΗΡΩΣΗ ΙΣΟΒΑΘΜΟΥΝΤΩΝ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ

Θέμα: Αποτελέσματα εισαγωγικών εξετάσεων Ιουνίου 2016, διαδικασία εγγραφής στην α΄ τάξη σχολικού έτους 2016-7, και κλήρωση ισοβαθμούντων υποψηφίων

Στον δικτυακό τόπο του Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής και στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου έχει αναρτηθεί ο πίνακας με τη σειρά κατάταξηςτων συμμετασχόντων στις εισαγωγικές εξετάσεις Ιουνίου 2016, κατά φθίνουσα σειρά βαθμολογίας, όπως ανακοινώθηκε από τη Διοικούσα Επιτροπή Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων. Εισακτέοι στην α' τάξη του Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής για το σχολικό έτος2016-7 είναι οι υποψήφιοι που έχουν καταταγεί στις θέσεις 1-78 του πίνακα. Όλοι οι υπόλοιποι υποψήφιοι θεωρούνται επιλαχόντες, κατά τη σειρά της βαθμολογίας τους.

Οι υποψήφιοι μπορούν να πληροφορούνται την αναλυτική βαθμολογία τους, από την Παρασκευή 01/07/2016, στον δικτυακό τόπο μέσω του οποίου υπέβαλαν την αίτησή τους https://www.iep.edu.gr/pps/ , κάνοντας χρήση του προσωπικού τους κωδικού.

Οι γονείς/κηδεμόνες των υποψηφίων που έχουν καταταγεί στις θέσεις 1-78 του πίνακα αποτελεσμάτων των εισαγωγικών εξετάσεων, καλούνται να προσέλθουν στο Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής, από την Παρασκευή 02/09/2016 έως και την Τρίτη 06/09/2016, και ώρα 09:00 ? 13:00, για τη διαδικασία εγγραφής. Ειδικότερα, οι γονείς/κηδεμόνες θα υποβάλουν στο Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής αίτηση εγγραφής (το έντυπο της αίτησης θα χορηγηθεί από το σχολείο) και θα παραλάβουν από το Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής υπηρεσιακό σημείωμα μετεγγραφής, το οποίο πρέπει να προσκομίσουν στο Γυμνάσιο πρώτης εγγραφής του/της μαθητή/τριας.

Τη Δευτέρα 04/07/2016, και ώρα 10:00 π.μ., στο κτήριο του Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής, θα διεξαχθεί κλήρωση, με ευθύνη του Επιστημονικού Εποπτικού Συμβουλίου του σχολείου, μεταξύ των υποψηφίων που ισοβάθμησαν στις θέσεις 76 έως 82 του πίνακα (βαθμός 91.00), προκειμένου να καθοριστούν οι υποψήφιοι που θα καταλάβουν την 76η , την 77η και την 78η θέση των εισακτέων. Με την ίδια κλήρωση θα καθοριστεί και η σειρά των ισοβαθμούντων υποψηφίων στις θέσεις επιλαχόντων, μέχρι και την 99η θέση. Την κλήρωση μπορούν να παρακολουθήσουν, εφόσον το επιθυμούν, οι ενδιαφερόμενοι γονείς/κηδεμόνες. Τα αποτελέσματα της κλήρωσης θα αναρτηθούν στον δικτυακό τόπο του Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής και στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου.

Ν. Σμύρνη, 30/06/2016

Νικόλαος Λινάρδος