ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΟΥΣ 2ΟΥΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥΣ ΡΗΤΟΡΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ

Θέμα: Διάκριση μαθητών/τριών

afisaRitorikoiAgones2018
Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι δεκατρείς (13) μαθητές/τριες του σχολείου μας, υπό την καθοδήγηση της κ. Ε. Γκόνου, συμμετείχαν στους 2ους Μαθητικούς Ρητορικούς Αγώνες Γυμνασίων (Ράλλειο Γυμνάσιο Πειραιά, 28 & 29 Απριλίου 2018).

Ειδικότερα, οι μαθητές/τριές μας συμμετείχαν στα εξής αγωνίσματα:

$1-        Εκφραστική ανάγνωση: ΑΝΔΡΙΑΝΗ ΚΑΛΕΣΗ, ΕΛΠΙΔΑ ΜΠΕΣΗ, ΙΟΥΛΙΑ ΠΟΛΥΜΕΡΟΥ, ΜΑΡΙΑ – ΖΩΗ ΣΑΡΔΗ.

$1-        Αυθόρμητος λόγος: ΝΕΦΕΛΗ – ΣΤΑΥΡΙΝΑ ΑΓΓΕΛΙΔΟΥ, ΜΑΡΙΝΑ – ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΝΟΜΙΚΟΥ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΒΑΣΣΑΛΟΣ, ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΤΣΩΛΑΣ.

$1-        Διττοί λόγοι: ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ, ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΜΑΡΑΓΚΑΚΗ, ΦΩΤΕΙΝΗ ΣΟΦΟΥ, ΙΑΣΩΝ ΣΠΙΓΓΟΣ, ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΧΑΡΙΤΟΥ.

Οι μαθητές/τριες ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΜΑΡΑΓΚΑΚΗ ΚΑΙ ΙΑΣΩΝ ΣΠΙΓΓΟΣ προκρίθηκαν στον τελικό του αγωνίσματος των Διττών Λόγων, η δε ομάδα στην οποία συμμετείχε η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΜΑΡΑΓΚΑΚΗ κατέκτησε την 1η θέση.

Η μαθήτρια ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΧΑΡΙΤΟΥ απέσπασε το 1ο Βραβείο καλύτερης ομιλήτριας, μεταξύ 139 διαγωνιζομένων, στο αγώνισμα των Διττών Λόγων.

Συγχαίρουμε θερμά τους διακριθέντες για την επιτυχία τους, και όλους τους μαθητές μας για την προσπάθειά τους.

Ν. Λινάρδος