ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΗ ΣΤΟΝ Β΄ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ 2018

Θέμα: Διάκριση μαθητή

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι ο μαθητής της α΄ τάξης ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ απέσπασε το β΄ βραβείο στον Β΄ Πανελλήνιο Μαθητικό Λογοτεχνικό και Καλλιτεχνικό Διαγωνισμό 2018 με θέμα «Οι ήρωες στους αγώνες του Ελληνισμού για ελευθερία πηγή έμπνευσης των νέων στην Ελλάδα και την Κύπρο», ο οποίος διοργανώθηκε από τον Ελληνικό Πολιτιστικό Όμιλο Κυπρίων Ελλάδας (ΕΠΟΚ), υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας & Θρησκευμάτων. Ο μαθητής μας συμμετείχε στον διαγωνισμό με το εικαστικό έργο «Μπουρλοτιέρης». Η βράβευση θα λάβει χώρα στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σπιτιού της Κύπρου (Ξενοφώντος 2Α, Αθήνα), την Παρασκευή 4/5/2018 και ώρα 12:00.

Συγχαίρουμε θερμά τον μαθητή μας για την επιτυχία του!

Ν. Λινάρδος