ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΟΜΙΛΟΙ - Β΄ ΦΑΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ

Θέμα: Απογευματινοί μαθητικοί όμιλοι - Β΄ φάση υποβολής αιτήσεων

Μετά την εκπνοή της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων συμμετοχής σε απογευματινούς μαθητικούς ομίλους, διαπιστώνεται ότι οι όμιλοι «Αλγοριθμική ? προγραμματιστική επίλυση προβλημάτων με γλώσσες υψηλού επιπέδου», «Βασικές αρχές Ρομποτικής», «Εμβάθυνση στα Μαθηματικά ? Β΄ τάξη» και «Ρητορική Τέχνη ? θεατρικό παιχνίδι ? δημιουργική γραφή» υπερβαίνουν το ανώτατο όριο των είκοσι (20) μαθητών, που προβλέπεται από τις κείμενες διατάξεις. Κατά τη διάρκεια της εβδομάδας 25/9/17 ? 29/9/17, οι υπεύθυνοι των παραπάνω ομίλων θα επιλέξουν τους/τις μαθητές/τριες που τελικά θα παρακολουθήσουν αυτούς τους ομίλους, με τη διαδικασία και τα κριτήρια που θα ανακοινώσουν στους μαθητές. Τη Δευτέρα 2/10/17 και την Τρίτη 3/10/17 θα ακολουθήσει η 2η φάση υποβολής αιτήσεων, κατά την οποία θα δοθεί η δυνατότητα στους/στις μαθητές/τριες που δεν θα μπορέσουν να παρακολουθήσουν έναν από τους ομίλους της πρώτης επιλογής τους, να δηλώσουν εναλλακτικά κάποιον από τους υπόλοιπους ομίλους, μέσω της σχολικής ιστοσελίδας.

Ν. Λινάρδος