ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ Α΄ ΦΑΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ 2021-22

ΘΕΜΑ: Επιτυχόντες Α' φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής 2021-22

Με χαρά ανακοινώνουμε ότι εννέα μαθητές του σχολείου, οι οποίοι συμμετείχαν στην Α΄ Φάση του 34ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής (Π.Δ.Π.), πέτυχαν την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση. Οι επιτυχόντες μαθητές είναι:

Γεώργιος Τσολάκης (Γ΄ Γυμνασίου)

Κωνσταντίνος Μέρτογλου (Γ΄ Γυμνασίου)

Άγγελος Οικονομόπουλος (Γ΄ Γυμνασίου)

Σταύρος Μαραμενίδης (Γ΄ Γυμνασίου)

Δημήτριος Ζιάκας (Γ΄ Γυμνασίου)

Χάρης Σπυριούνης (Γ΄ Γυμνασίου)

Εμμανουήλ Σαλίμπ (Γ΄ Γυμνασίου)

Δημήτριος Δαλαμάγκας (Γ΄ Γυμνασίου)

Γεώργιος Τσαμπαρλής (Γ΄ Γυμνασίου)

Η συμμετοχή των μαθητών στον 34ο Π.Δ.Π. πραγματοποιείται στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων του Ομίλου Δημιουργικότητας και Αριστείας του σχολείου μας με τον τίτλο «Αλγοριθμική - Προγραμματιστική επίλυση προβλημάτων με γλώσσες προγραμματισμού υψηλού επιπέδου». Όλοι οι συμμετέχοντες στον διαγωνισμό πέτυχαν την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση του.

Τα αποτελέσματα έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής σε αυτή τη θέση.

Τους συγχαίρουμε θερμά για την επιτυχία τους και τους ευχόμαστε να διακριθούν και κατά την επόμενη φάση του Διαγωνισμού.