Σάββατο, 27 07 2024

Ενημέρωση για την εγγραφή των μαθητών στην Α΄Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2024-2025

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές των νέων μαθητών/τριών στην Α΄τάξη του Π.Γ.Ε.Σ.Σ. για το σχολικό έτος 2024-2025

θα ξεκινήσουν την Τρίτη 18 Ιουνίου και θα ολοκληρωθούν μέχρι την  Παρασκευή 28 Ιουνίου

Καθημερινά, 8:15 π.μ. -14:00 μ.μ.

Τις επόμενες ημέρες θα αναρτήσουμε και τα απαραίτητα έγγραφα για την ολοκλήρωση της εγγραφής στο σχολείο μας.

Σημειώνουμε ότι:

Για την εγγραφή  θα πρέπει να είναι αναρτημένη στην πλατφόρμα των αιτήσεων https://www.iep.edu.gr/services/pps/index.php η υπεύθυνη δήλωση συναίνεσης του έτερου γονέα/κηδεμόνα.

Σε περίπτωση που δεν είναι αναρτημένη η ως άνω υπεύθυνη δήλωση, χρειάζεται να εκδοθεί μέσω gov.gr και να υποβληθεί μέχρι και την Πέμπτη 6/6/24 στο email του σχολείου  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  ή να κατατεθεί αυτοπροσώπως στο σχολείο.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Σε περίπτωση αποκλειστικής επιμέλειας του μαθητή-τριας ή στην περίπτωση που η αίτηση υποβλήθηκε από εξουσιοδοτημένο τρίτο πρόσωπο χρειάζεται να υποβληθούν στο σχολείο οι αντίστοιχες υπεύθυνες δηλώσεις ή δικαστικές αποφάσεις μέχρι την ίδια ημερομηνία.