oikoshmo-3aΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
Σμύρνη  1733 – 1922       Νέα Σμύρνη  1935 –  σήμερα

f1

Άρτεμις Χατζηγιαννάκη, "Η πολιτεία που αρμενίζει στα πέλαγα" (2015) Υδατογραφία σε χαρτί, 69x14 εκ.  

Δευτέρα, 06 12 2021

Επικαιροποιημένος κατάλογος ομίλων 2021-22

Κατά το τρέχον σχολικό έτος 2021-22 θα λειτουργήσουν στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης οι ακόλουθοι όμιλοι:

 

  1. Αγγελή Ασ.: “ Διαγωνισμοί μαθηματικών ” (2 διδ. ώρες – Τετάρτη)
  2. Γεωργαντάκη Στ.: «Αλγοριθμική-προγραμματιστική επίλυση προβλημάτων με γλώσσες υψηλού επιπέδου (C++)» (3 διδ. ώρες – Τρίτη)
  3. Γκόνου Ελ.: «Όμιλος ρητορικής τέχνης, θεατρικού παιχνιδιού και δημιουργικής γραφής» (Παρασκευή 2 διδ. ώρες)
  4. Δάλκου Αγ. : «Απλά μαθήματα ψυχολογίας» (2 διδ. ώρες – Τετάρτη)
  5. Διαμάντης Π.: “Όμιλος υγιεινής, ανατομίας και φυσιολογίας» (3 διδ. ώρες – Δευτέρα ή Τετάρτη)
  6. Δρακοπούλου Χρ.: « Mythology – Erasmus” (2 διδ. ώρες – Πέμπτη)
  7. Ζάγκου Σμ. : « Οι πολιτιστικές ενασχολήσεις του Ελληνισμού της Μικράς Ασίας, όπως προκύπτουν μέσα από τα λογοτεχνικά κείμενα» (2 διδ. ώρες – Πέμπτη)
  8. Καραλή Μ.: «Μουσικά σύνολα» (2 διδ. ώρες – Παρασκευή)
  9. Λασκαρίδου Αντ.: «Φιλαναγνωσία και βιβλιοθήκη» (2 διδ. ώρες – Τρίτη)
  10. Μιχαλιός Μ.: «Όλος ο Σαίξπηρ σε μία ώρα» (Προετοιμασία και ανέβασμα της παραστάσεως) (4 διδ. ώρες – Πέμπτη)
  11. Μπακαμήτσου Αθ.: «Εισαγωγή στον προγραμματισμό κινητών συσκευών με Appinvetorκαι εισαγωγή στη γλώσσα προγραμματισμού Python» (3 διδ. ώρες – Δευτέρα)
  12. Καφετζάκη Αντ.-Παπαδάκη Χρ.: «Από τη Σμύρνη στη Νέα Σμύρνη: Αφιερωματική , ιστορική και εικαστική έκθεση για τα 100 χρόνια από τη Μικρασιατική καταστροφή» (3 διδ. ώρες – Τρίτη)
  13. Παπαδάκη Χρ.: « εικαστικό εργαστήρι: σχέδιο, καλές και εφαρμοσμένες τέχνες» (3 διδ. ώρες – Δευτέρα)
  14. Σαράφογλου Ελένη.: «Πράσινη παρέμβαση στον ελεύθερο χώρο του σχολείου» (2 διδ. ώρες τη Δευτέρα και 2 διδ. ώρες την Παρασκευή)
  15. Σελεβίστας Κ. : « Ένα παιχνίδι μεταφράσεων» (2 διδ. ώρες – Πέμπτη)
  16. Τσιλιούκας Στ.: «Θεωρητική φυσική» (2 διδ. ώρες – Τετάρτη)

Παρακαλούνται οι μαθητές/τριες του σχολείου να δηλώσουν τις προτιμήσεις τους στις ακόλουθες προθεσμίες
(κατεβάστε την ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΕ ΟΜΙΛΟ εδώ) :

Α΄φάση:

Από την Παρσκευή 01.10.2021 μέχρι το Παρασκευή 8.10.21 και

Β΄φάση:

Από την Σάββατο 09.10.2021 μέχρι και την Τρίτη 12.10.2021

Ο διευθυντής

Π.-Φ. Δ. Σκαλτσογιάννης, δ.φ.