ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΗ ΣΤΟΝ 35ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε τη σημαντική διάκριση που πέτυχε ο μαθητής

Λεπέτσος Γεώργιος της Α΄ τάξης

ο οποίος συμμετείχε στην Γ΄ Φάση του 35ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής (ΠΔΠ).

Ο μαθητής μας με την επίδοσή του στα προβλήματα της διαγωνιστικής αυτής φάσης Γυμνασίων και Λυκείων όλης της επικράτειας, πέτυχε να επιλεγεί για να παρακολουθήσει το CAMP Προετοιμασίας, μέσω του οποίου συγκροτούνται οι Εθνικές ομάδες Πληροφορικής που θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στις Διεθνείς διοργανώσεις για το έτος 2023.

Συνολικά επελέγησαν από όλη την Ελλάδα, για το CAMP προετοιμασίας, 39 μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων.

Συγχαίρουμε θερμά το μαθητή μας για την προσπάθεια και τη διάκρισή του, και του ευχόμαστε καλή επιτυχία!