Τρίτη, 16 04 2024

ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΑΘΗΤΗ ΤΟΥ ΠΓΕΣΣ ΣΤΟΝ 9ο ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΕΦΗΒΙΚΟΥ ΔΙΗΓΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΟΙΗΣΗΣ «ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΠΕΝΤΖΙΚΗΣ»

Θερμά συγχαρητήρια στον μαθητή του Β΄2 Αργυρίου Νικόλαο ο οποίος έλαβε τον 1ο ειδικό έπαινο διάκρισης για το διήγημά του

«Μια απροσδόκητη ανακάλυψη» στον 9ο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό Εφηβικού Διηγήματος και Ποίησης «Γρηγόρης Πεντζίκης» στην κατηγορία ΕΠΙΠΕΔΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ- ΠΕΖΟΓΡΑΦΗΜΑ.

Ο συγκεκριμένος Λογοτεχνικός Διαγωνισμός διοργανώνεται από το σχολικό έτος 2012-13 και εξής από τον Επιστημονικό και Πολιτιστικό Σύλλογο «Εκπαιδευτικός Κύκλος» σε συνεργασία με το Περιφερειακό Κέντρο Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης και υλοποιείται με την έγκριση του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής.

Η συμμετοχή του μαθητή έγινε υπό την επίβλεψη και καθοδήγηση της Φιλολόγου του σχολείου μας, κ. Λασκαρίδου Αντιγόνης.

Η απονομή των βραβείων του Διαγωνισμού θα γίνει σε διαδικτυακή εκδήλωση στις 28 Ιουνίου 2021 και ώρα 19:30.

Η εκδήλωση θα είναι ανοικτή για το κοινό και θα μεταδοθεί ζωντανά μέσα από την ιστοσελίδα του διαγωνισμού στη διεύθυνση https://www.educircle.gr/pentzikis/ όπου θα αναρτηθεί και το πρόγραμμα της εκδήλωσης.

(Από τη διεύθυνση)