ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Θέμα: Διάκριση μαθητών στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι δύο μαθητές του σχολείου μας, που συμμετείχαν στη Γ’ και τελική φάση του 30ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής (ΠΔΠ),πέτυχαν με την επίδοσή τους να προκριθούν στο επόμενο στάδιο, που είναι η παρακολούθηση του CAMP προετοιμασίας για τη συγκρότηση των Εθνικών ομάδων Πληροφορικής που θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στις Διεθνείς διοργανώσεις.

Οι επιτυχόντες και οι θέσεις που κατέλαβαν είναι:

Μπαλάτος Δημήτριος (Γ’ Γυμνασίου), 2η θέση

Κριθαρίδης Κωνσταντίνος (Γ’ Γυμνασίου), 3η θέση

Οι παραπάνω μαθητές πετυχαίνουν να συμμετάσχουν στο camp προετοιμασίας για 2η συνεχή χρονιά.

Πανελλαδικά προκρίθηκαν για να παρακολουθήσουν το προπαρασκευαστικό camp, 9 μαθητές Γυμνασίου.

Συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές για την προσπάθεια και την επιτυχία τους, και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια!