ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Θέμα: Διάκριση μαθητών στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι οι παρακάτω μαθητές, συμμετείχαν στη Β΄ Φάση του 30ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής (ΠΔΠ), και πέτυχαν την πρόκρισή τους στη Γ’ και τελική φάση  του Διαγωνισμού.

Οι επιτυχόντες του Γυμνασίου Ευαγγελικής είναι:

Μπαλάτος Δημήτριος (Γ’ Γυμνασίου)

Κριθαρίδης Κωνσταντίνος (Γ’ Γυμνασίου)

Αγγελόπουλος Διονύσιος (Γ’ Γυμνασίου)

Χονδρόπουλος Αλκιβιάδης (Β΄ Γυμνασίου)

Δαφέρμου Μαρία (Γ΄ Γυμνασίου)

Γεράσης Αναστάσιος (Β’ Γυμνασίου)

Από όλη την Ελλάδα προκρίθηκαν στην τελική φάση, 38 μαθητές Γυμνασίου, εκ των οποίων οι έξι (6) από το σχολείο μας (ποσοστό 16% πανελλαδικά). Επίσης, ο αριθμός των επιτυχόντων είναι ο μεγαλύτερος μεταξύ των Πρότυπων και Πειραματικών Γυμνασίων!

Τα αποτελέσματα έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής στη θέση:  http://www.pdp.gr/files/30b/30pdpBFACI_1.pdf

Συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές για την προσπάθειά τους και τους ευχόμαστε καλή επιτυχία στην τελική φάση του Διαγωνισμού!