ΝΕΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ

Θέμα:  Νέα διάκριση μαθητών σε διαγωνισμό Ρομποτικής

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι η Ομάδα Εκπαιδευτικής Ρομποτικής του σχολείου μας, υπό την καθοδήγηση του κ. Παντελή Διαμάντη,  συμμετείχε στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ρομποτικής FirstLegoLeague, ο οποίος έλαβε χώρα στη Θεσσαλονίκη (11 και 12 Μαρτίου 2017), και κατέλαβε τη 2η θέση στη κατηγορία «RobotDesign/ στρατηγική και καινοτομία» και τη 12η θέση στη γενική κατάταξη μεταξύ 100 περίπου διαγωνιζομένων.
Συγχαίρουμε θερμά τους/τις μαθητές/τριές μας για την επιτυχία τους και ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που υποστήριξε την όλη προσπάθεια.

Ν. Λινάρδος