ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» ΚΑΙ «ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ»

Θέμα: Διάκριση μαθητών στους μαθηματικούς διαγωνισμούς «Ευκλείδης» και «Αρχιμήδης»

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι πέντε μαθητές του σχολείου μας βραβεύτηκαν από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία για την επίδοσή τους στον μαθηματικό διαγωνισμό «Ευκλείδης». Η βράβευση έχει ως εξής:

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΜΠΑΛΑΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗ Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΚΑΝΤΙΑΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗ Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Ανακοινώνουμε, επίσης, ότι ο μαθητής της β΄ τάξης ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ συμμετείχε στην Ελληνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο Αρχιμήδης» και βραβεύτηκε με το Γ΄ Βραβείο, είναι δε ένας από τους 29 μαθητές από όλη την Ελλάδα που προκρίθηκαν στο επόμενο στάδιο του διαγωνισμού, που αποσκοπεί στη συγκρότηση της Ελληνικής Εθνικής Ομάδας για την Ολυμπιάδα Μαθηματικών.

Συγχαίρουμε θερμά όλους τους μαθητές μας για την προσπάθεια και τη διάκρισή τους.

Ν. Λινάρδος