Τρίτη, 23 04 2024

ΣΥΛΛΟΓΗ ΔΙΗΓΗΜΑΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ «Όσα φέρνει ο ταχυδρόμος»

Θέμα: Συλλογή Διηγημάτων Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού «Όσα φέρνει ο ταχυδρόμος»

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι οι Εκδόσεις των Ελληνικών Ταχυδρομείων κυκλοφόρησαν σε μία καλαίσθητη έκδοση τη συλλογή των διηγημάτων που διακρίθηκαν στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό «Όσα φέρνει ο ταχυδρόμος», ο οποίος συνδιοργανώθηκε από τα ΕΛΤΑ και την Ευαγγελική Σχολή Σμύρνης κατά το σχολικό έτος 2015-6. Θα θέλαμε να συγχαρούμε την κ. Δώρα Μέντη, που ανέλαβε τον συντονισμό της διαγωνιστικής διαδικασίας και την επιμέλεια της έκδοσης, τους εκπαιδευτικούς ? φιλολόγους του σχολείου μας, που συγκρότησαν τις κριτικές επιτροπές του διαγωνισμού, και κυρίως τους μαθητές και τις μαθήτριες τα πονήματα των οποίων συναποτελούν την εκδοθείσα Συλλογή. Επιθυμούμε επίσης να απονείμουμε τα εύσημα στις μαθήτριες του σχολείου μας Δέσποινα Δίπλα και Ανδριάνα Ηλιοπούλου ? Τσιμαράτου, που διακρίθηκαν στον διαγωνισμό, και τέλος να ευχαριστήσουμε τα ΕΛΤΑ για τη γόνιμη συνεργασία.

Ν. Λινάρδος