ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ

Θέμα: Διάκριση μαθητών

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι στον διεθνή διαδικτυακό μαθηματικό διαγωνισμό “PurpleComet! MathMeet” συμμετείχαν τέσσερις ομάδες μαθητών/τριών του σχολείου μας.

Η ομάδα Νο 2, αποτελούμενη από τους/τις μαθητές/τριες ΑΠΟΣΤΟΛΟ ΑΣΚΟΥΝΗ, ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΠΑΝΗΓΥΡΑΚΗ, ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΚΟΥΡΕΝΤΖΗ, ΜΑΡΙΑ ΛΟΥΒΟΥΛΙΝΑ, ΜΑΡΙΑ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΤΟΥ και ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΣΚΡΕΚΑ, και η ομάδα Νο 3, αποτελούμενη από τους/τις μαθητές/τριες ΣΩΤΗΡΙΟ ΚΕΦΑΛΑ, ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΚΑΣΙΜΑΤΗ, ΙΩΑΝΝΗ ΒΛΑΧΟ, ΙΩΑΝΝΗ ΜΕΝΤΗ, ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ και ΜΑΡΙΑ ΦΥΤΡΟΥ, κατέκτησαν αμφότερες την 9η θέση διεθνώς και την 1η θέση στην Ελλάδα, στην κατηγορία “MiddleSchool, 1-400”.

Από όλες τις ομάδες, διακρίθηκαν και έλαβαν εύφημο μνεία (HonorableMention) οι εξής μαθητές/τριες: ΧΡΗΣΤΟΣ ΧΡΗΣΤΑΚΗΣ, ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΟΝΤΑΣ, ΚΩΝ/ΝΟΣ ΚΡΙΘΑΡΙΔΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΑΡΙΟΛΗΣ – ΣΑΨΑΚΟΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΓΕΡΑΣΗΣ, ΜΙΧΑΗΛ ΠΕΠΠΑΣ, ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΜΠΑΚΑΣ, ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΑΤΑΚΟΥΖΗΝΟΣ, ΔΑΝΑΗ ΒΕΛΗ, ΑΝΝΑ ΔΡΙΜΗ, ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΔΙΠΛΑ, ΜΑΡΙΑ ΦΥΤΡΟΥ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΕΝΤΗΣ, ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΛΑΧΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ, ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΚΕΦΑΛΑΣ, ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΣΚΡΕΚΑ, ΜΑΡΙΑ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΤΟΥ, ΜΑΡΙΑ ΛΟΥΒΟΥΛΙΝΑ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΟΥΡΕΝΤΖΗΣ, ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΠΑΝΗΓΥΡΑΚΗ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΣΚΟΥΝΗΣ.

Συγχαίρουμε θερμά τους/τΙς μαθητές/τριές μας για την επιτυχία τους!

Ν. Λινάρδος