Τρίτη, 16 04 2024

ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ

Θέμα: Διάκριση μαθητών/τριών σε μαθηματικό διαγωνισμό

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι το σχολείο μας συμμετείχε εφέτος στον Παγκόσμιο Διαδικτυακό Διαγωνισμό Μαθηματικών PurpleComet με δύο ομάδες, και κατέκτησε τη 2η θέση της παγκόσμιας κατάταξης στην κατηγορία ?MiddleSchools, 1-400 Students?.

Τις ομάδες συγκρότησαν οι εξής μαθητές/τριες: Ασκούνη Αναστασία (γ΄ τάξη), Δρακουλάκου Γεωργία (γ΄ τάξη), Καντιάνης Θεόδωρος (γ΄ τάξη), Καραογλάνης Χρήστος (γ΄ τάξη), Καρυώτη Βαρβάρα (γ΄ τάξη), Κουκουδάκης Νικόλαος (γ΄ τάξη), Μαυρουκάκη ? Καραγκούνη Κωνσταντίνα (γ΄ τάξη), Μπραϊμάκης Αχιλλέας (γ΄ τάξη), Πίπης Ευάγγελος (γ΄ τάξη), Φραγκάκη Θεοδώρα (γ΄ τάξη), Εμμανουήλ Δημήτριος (β΄ τάξη) και Λουβουλίνα Μαρία (β΄ τάξη).

Περισσότερες πληροφορίες για τον διαγωνισμό μπορούν να αντλήσουν οι ενδιαφερόμενοι από την ηλεκτρονική διεύθυνση http://purplecomet.org/2171winners.htm .

Συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές και τις μαθήτριές μας για την επιτυχία τους.

Ν. Λινάρδος