ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟΝ 29ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Θέμα: ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟΝ 29ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι οι παρακάτω μαθητές, συμμετείχαν στη Β΄ Φάση του 29ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής (ΠΔΠ), και πέτυχαν την πρόκρισή τους στη Γ? και τελική φάση του Διαγωνισμού. Οι επιτυχόντες είναι:

Πίπης Ευάγγελος (Γ? Γυμνασίου)

Μέντης Ιωάννης (Β? Γυμνασίου)

Κουκουδάκης Νικόλαος (Γ΄ Γυμνασίου)

Κριθαρίδης Κωνσταντίνος (Β? Γυμνασίου)

Κουρεντζής Δημήτριος (Β? Γυμνασίου)

Γεωργακόπουλος Ηλίας (Γ? Γυμνασίου)

Αθανασίου Κίμωνας (Γ? Γυμνασίου)

Σάφτα Κριστιάν (Γ΄ Γυμνασίου)

Αγγελόπουλος Διονύσιος (Β? Γυμνασίου)

Μαργαρίτης Χρήστος (Γ? Γυμνασίου)

Μπαλάτος Δημήτριος (Β? Γυμνασίου)

Οι 11 παραπάνω επιτυχόντες μαθητές του σχολείου μας, αποτελούν το 26,2% του πανελλαδικού συνόλου των μαθητών Γυμνασίου που προκρίθηκαν στην τελική φάση!

Επίσης, ο αριθμός των επιτυχόντων είναι ο μεγαλύτερος μεταξύ των Πρότυπων και Πειραματικών Γυμνασίων, αλλά και μεταξύ όλων των σχολείων που συμμετείχαν!

Η συμμετοχή στον 29ο ΠΔΠ, πραγματοποιείται στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων του Ομίλου Δημιουργικότητας και Αριστείας του σχολείου μας, «Γλώσσες Προγραμματισμού υψηλού επιπέδου (Pascal & C++): Η αληθινή πλευρά του Προγραμματισμού Υπολογιστών», και όλοι όσοι συμμετείχαν πέτυχαν την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση του διαγωνισμού.

Συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές για την προσπάθειά τους και τους ευχόμαστε καλή επιτυχία στην τελική φάση του Διαγωνισμού!